Lewis Hamilton postane vitez od princa Charlesa v palači

Kazalo:

Anonim

Voznik Lewis Hamilton je danes od princa Charlesa prejel viteški naslov za zasluge v motošportu. To se je zgodilo le tri dni po tem, ko so mu zavrnili osmi naslov v formuli 1. 36-letni Britanec je čast prejel med slovesnostjo na gradu Windsor.

Nekdanjemu svetovnemu prvaku se je na slovesnosti v Windsorskem gradu pridružila njegova mati Carmen Lockhart. Dvojec je kasneje poziral v grajskem štirikotniku za slike, vendar se 36-letni sir Lewis ni pogovarjal s prisotnimi novinarji. Kljub svoji preteklosti z lepimi ženskami se domneva, da je šampion trenutno samski.

Sir Lewis prvi voznik, ki je prejel viteški naziv pred upokojitvijo

V Londonu rojeni Hamilton je četrti dirkač F1, ki je prejel viteški naziv, za sirom Stirlingom Mossom, sirom Jackom Brabhamom in sirom Jackiejem Stewartom – in prvi, ki mu je bila ta čast podeljena, ko je še tekmoval v tem športu.

Sir Lewis je bil uvrščen na seznam novoletnih priznanj po rekordnem letu 2021, v katerem je premagal Michaela Schumacherja po številu zmag na dirkah in izenačil sedmi naslov svetovnega prvaka nemške legende.

Poleg svojih dirkaških priznanj je Hamilton velik zagovornik dobrodelnih organizacij. Njegova dobrodelna organizacija Mission 44 je v sodelovanju s Teach First pomagala zaposliti 150 temnopoltih učiteljev znanosti, tehnologije, inženirstva in matematike (STEM) v Angliji. To je le eden od korakov, ki jih je Hamilton naredil z namenom izboljšanja raznolikosti v poklicu, potem ko je bil v svoji karieri deležen rasističnih zlorab.

Polemika po tem, ko je Hamilton izgubil zadnjo dirko proti Verstappnu

Hamilton, ki vozi za Mercedes, je na Veliki nagradi Abu Dabija kontroverzno izgubil naslov leta 2021 proti Maxu Verstappnu iz Red Bulla. Kontroverzno so ga prehiteli v zadnjem krogu zadnje dirke sezone, potem ko so ga znova zagnali po poznem varnostnem avtomobilu.

Takrat je Hamilton udobno vodil na zadnji dirki sezone z 11 sekundami prednosti, vendar je namestitev varnostnega avtomobila spodbudila Maxa Verstappna, ki je zaostajal na drugem mestu, da je tvegal bokse in nadel nove pnevmatike.

Prvotno je direktor dirke Michael Masi dal navodilo, da avtomobili s krogom ne smejo prehiteti varnostnega vozila, dokler ponesrečeno vozilo ne zapusti steze. Po pritisku šefa Red Bulla Christiana Hornerja si je Masi nato premislil in Verstappnu omogočil, da je prehitel Hamiltona v streljanju v enem krogu. Nekateri verjamejo, da je to kršilo zakone, ki jih je določil sam Masi.

Medtem ko je bil Hamilton ob porazu videti prijazen, je bila njegova ekipa Mercedes jezna na Masijevo odločitev in je vložila proteste, da bi razveljavila rezultat. Čeprav so bili protesti zavrnjeni, Mercedes še vedno razmišlja o nadaljnji pritožbi.

Z zmago bi novopečeni dirkač F1 postal najbolj odlikovan dirkač. Trenutno je izenačen z Michaelom Michaelom Schumacherjem na sedmih svetovnih prvenstvih.