Športne zvezde, ki so postale prvaki v najstniških letih

Kazalo:

Anonim

Naša najstniška leta so pogosto polna stresa in tesnobe – boj s srednjo šolo, hormonske spremembe in vsesplošne zaljubljenosti, toda za nekatere najstnike so ta formativna leta še posebej obremenjena. Medtem ko je večina od nas samo zaposlena z domačimi nalogami, nekateri mladostniki osvajajo medalje in tekmovanja na najvišji ravni za svoje športne sposobnosti. Predstavljajte si, da še niste končali srednje šole in osvojili olimpijsko medaljo? Precej impresivno.

Za olimpijske igre Mednarodni olimpijski komite ne določa univerzalne najnižje starosti za udeležence, vendar imajo posamezni športi svoje omejitve upravičenosti. Telovadci morajo biti na primer stari najmanj 16 let, da lahko tekmujejo na igrah.

Ko je britanska najstnica Emma Raducanu zmagala na OP ZDA in postala prva Britanka, ki je osvojila teniški turnir za grand slam po letu 1977, si oglejmo nekaj podobno mladostnih športnih šampionov, ki dosegli najvišjo raven svojih področij v najstniških letih.

8 Simone Biles

Ikonična ameriška gimnastičarka Simone Biles, 24, je najbolj odlikovana telovadka vseh časov – s kopico medalj in pokalov. Ko se je Simone začela ukvarjati z gimnastiko pri rosnih šestih letih, je pri komaj štirinajstih letih postala profesionalka. Na poletnih olimpijskih igrah v Riu De Janeiru leta 2016 je Bilesova pri komaj devetnajstih osvojila svojo prvo zlato medaljo – prvo od šestih medalj, ki jih je osvojila v svoji olimpijski karieri. Uspeh majhne zvezde se še naprej vzpenja.

7 Emma Raducanu

Britanska teniška zvezda Emma Raducanu se je prejšnji teden zapisala v zgodovino z zmago na OP ZDA, domov odnesla finalni pokal za ženske in postala prva kvalifikantka, ki ji je to uspelo. Emmina skromna narava in sposobnost, da se vrne v boj po težkem času v Wimbledonu letos, sta ji prislužili legije oboževalcev. Pri samo osemnajstih letih zrelost, ki jo je pokazala, daleč presega njena leta.

6 Yulia Lipnitskaya

Yuliya_Lipnitskaya_at_the_Skate_Canada_2013_21

Iceskater Yulia Lipnitskaya je svetovno pozornost pritegnila s svojimi izrednimi nastopi na zimskih olimpijskih igrah 2014, kjer je poskrbela za nepozaben nastop ob glasbi Schindlerjevega seznama in prispevala k zlati medalji ruske ekipe zmaga. Ima čast, da je najmlajša umetnostna drsalka, ki je osvojila zlato medaljo na olimpijskih igrah, stara je le 15 let in 249 dni. 23-letna Yulia se je leta 2017 po kratkem, a izjemno uspešnem letu upokojila iz profesionalnega športa.

5 Laurie Hernandez

Ameriška telovadka Laurie, 21, je v Riu debitirala na olimpijskih igrah 2016. Uspeh je bil za Hernandezovo zapisan na kartah - med igrami je osvojila dve olimpijski medalji, zlato v ekipnem tekmovanju in srebro na gredi. Laurie je bila stara komaj šestnajst let. Odkar je tekmovala, je sodelovala v oddaji Zvezde plešejo in pokazala velik talent – osvojila prvo mesto!

4 Nebeško rjava

Britansko-japonska rolkarica Sky Brown, 13, je trenutno najmlajša športnica na svetu, ki jo sponzorira Nike, in je letos na olimpijskih igrah v Tokiu osvojila bronasto medaljo v ženskem parku rolkanje. S komaj 13 leti in 28 dnevi je postala tudi najmlajša dobitnica olimpijske medalje za Veliko Britanijo. Njen uspeh je pripeljal do številnih sponzorskih pogodb in pozornosti do njene izjemne mladosti. Sky je začela rolkati pri komaj treh letih, pri čemer se je učila od očeta in videoposnetkov na YouTubu. Vau!

3 Sunisa 'Suni' Lee

Suni Lee je stara komaj osemnajst let, a kljub temu je zaradi osupljivega nastopa na letošnjih olimpijskih igrah v Tokiu že postala znana oseba. Postala je prva Američanka azijskega porekla, ki je osvojila zlato v mnogoboju, in je že ena najbolj odlikovanih ameriških telovadk vseh časov. Sunijevo življenje se je od njenih zmag močno spremenilo, potem ko je bila moštvena kolegica Simone Biles prisiljena odstopiti od mnogobojskega tekmovanja.

2 Katie Ledecky

Američanka Katie Ledecky zdaj velja za eno najboljših plavalk vseh časov, saj si je ustvarila impresivno zbirko 7 zlatih medalj in 15 medalj s svetovnih prvenstev ter ima poimensko merjenje svetovnih rekordov. Leta 2012 je bila Katie na olimpijskih igrah v Londonu presenetljiva zmagovalka na 800 metrov prosto – in osupnila svet. Katie je bila takrat stara le petnajst let! Zdaj 24-letna Ledecky še naprej tekmuje na najvišji ravni, letos pa je svoj seštevek medalj dodala še z dvema zlatima medaljama.

1 Momiji Nishiya

Momiji Nishiya je pred kratkim postala prva ženska prvakinja v uličnem rolkanju na olimpijskih igrah v Tokiu in osvojila prvo mesto na domačem igrišču. Japonska zvezdnica, ki je zdaj stara štirinajst let, je bila stara komaj trinajst let, ko je uspešno osvojila zlato za svoj nastop na uličnem tekmovanju žensk, zdaj pa drži rekord za tretjo najmlajšo dobitnico zlate medalje v zgodovini in je najmlajša dobitnica zlate medalje, ki prihaja iz svoje države.. Otrok ima potencial!